Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "ALTERPANEL" - ALU system cassette-composite PANEL
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"

Afryka w pogoni za rewolucją 

... transfer nowej wiedzy do przedsiębiorstw


Afryka w pogoni za rewolucją
naukową z niewielką pomocą Europy.
Science and technology - pobudzi rozwój i wzrost gospodarczy.


Świat przekonał się, jak nauka i technologia pobudza rozwój i wzrost gospodarczy” - powiedział 29 listopada 2007 r. w Brukseli, w Belgii, Abdoulie Janneh, podsekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i sekretarz wykonawczy Komisji Ekonomicznej ds. Afryki (ECA – Economic Commission for Africa). Teraz Afryka chce osiągnąć to samo i jest gotowa ukierunkować się na naukę w ramach partnerstwa z Europą.

Taki komunikat przedstawił Janneh podczas debaty w PE, dotyczącej inicjatywy „Science with Africa”. Debata odbyła się w czasie, kiedy ten temat zyskuje coraz większe zainteresowanie: przygotowywana jest rezolucja PE, a w marcu 2008 r. planuje się dużą międzynarodową konferencję w Addis Abebie w Etiopii.

Janneh uważa, że marcowa konferencja będzie „dla Afryki kwestią życia lub śmierci”. Jak powiedział serwisowi CORDIS Wiadomości, żadna część świata nie rozwinęła się bez nauki i teraz Afryka musi znaleźć środki na inwestycje. Największymi afrykańskimi inwestorami w badania są RPA i Egipt, które przeznaczają na ten cel odpowiednio 0,4 i 0,3% PKB. Pewna część dodatkowych środków musi pochodzić z funduszy rozwoju, a część z sektora prywatnego. Jak poinformował Janneh, optymalne proporcje zostaną omówione w Addis Abebie w marcu.

Debata PE miała uzupełnić dyskusje na temat mechanizmów, które można wykorzystać w celu ulepszenia dostępu instytucji mających siedzibę w Afryce do międzynarodowych projektów współpracy w dziedzinie B + R.

Janneh z zadowoleniem ocenił wydarzenie i stwierdził, że dobra wola była wyraźnie wyczuwalna. Powiedział jednak, że nadszedł czas, aby przełożyć na działania widoczne zaangażowanie Europy i Afryki oraz wyjść poza sferę rozmów. Zgodziła się z tym poseł Parlamentu Europejskiego (MEP) Pilar del Castillo Vera, która przewodniczyła debacie. Stwierdziła, że teraz należy opracować praktyczny model umożliwiający zjednoczenie afrykańskich i europejskich naukowców. „Kolejnym krokiem musi być podjęcie prawdziwych działań”.

Na poziomie instytucjonalnym planuje się już dwa nowe działania. Komisja Europejska musi mieć drugie przedstawicielstwo w Addis Abebie, skupiające się na pracy Unii Afrykańskiej. Ponadto otwarte zostanie biuro inicjatywy Science with Africa, aby wzmocnić powiązania pomiędzy europejskimi i afrykańskimi naukowcami.

Polski MEP Jerzy Buzek określił planowaną konferencję w Addis Abebie jako „rozpoczęcie Lizbony dla Afryki”. W UE strategia lizbońska ma na celu uczynienie gospodarki europejskiej do 2010 r. najbardziej konkurencyjną gospodarką na świecie. Wykorzystanie nauki jako środka do rozwoju gospodarki opartej na wiedzy to droga, którą Europa wybrała jakiś czas temu. Jak podkreślił profesor Jorma Routti, prezes zarządu fińskiej firmy Creative Industries Management Ltd, Europa odchodzi obecnie od gospodarki opartej na rybołówstwie i rolnictwie.

Jeśli Afryka ma podążyć tą samą drogą, kontynent ten musi wziąć na siebie odpowiedzialność za stworzenie odpowiedniego środowiska i wprowadzenie właściwej polityki. W rzeczywistości takie działania są już prowadzone, jak wyjaśnia Aida Opoku- Mensah, dyrektor działu ds. technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz nauki i technologii ECA przy ONZ. Współpraca regionalna jest najsilniejsza w dziedzinie badań związanych z rolnictwem i zachęca się do rozwijania dalszej współpracy oraz tworzenia sieci.

„Istnieją zasoby wiedzy specjalistycznej. Jednak nie jest to optymalna sytuacja. Jeśli mamy cztery kraje czołowe w tej dziedzinie, chcemy, żeby współpracowały ze swoimi sąsiadami. Są na to gotowe” - powiedziała Opoku-Mensah. Jak dodaje Janneh, naukowcy to w końcu bardzo racjonalni ludzie. „Jesteśmy obecnie na etapie inspirowania się doświadczeniami innych i obserwowania, co wydarzyło się wcześniej w innych krajach. Jednak nie musimy podążać prosto ich drogą” - powiedział. „Poruszamy się skokami. Wiedza już jest, pozostaje kwestia adaptacji”.

Profesor Routti przedstawił dodatkową sugestię, w jaki sposób Afryka może przejąć kontrolę nad tworzeniem właściwego środowiska dla gospodarki opartej na wiedzy. Gdyby każde państwo afrykańskie miało własny fundusz rozwoju, a UE i poszczególne kraje mogłyby przekazywać środki na te fundusze. Beneficjenci mogliby decydować o sposobie wydawania pieniędzy, zgodnie ze swoimi priorytetami i okolicznościami, a darczyńcy mieliby możliwość przeprowadzania kontroli funduszy. Zapewniłoby to zaufanie darczyńców do inicjatywy oraz dalsze środki.

Podczas debaty pojawiły się głosy, aby Europa i Afryka odchodziły od relacji darczyńca- beneficjent. Jednak czy dzisiaj możliwe jest równe partnerstwo? Większość uczestników była nastawiona optymistycznie, ale pojawiła się jedna odmienna opinia. Patrice Cayre z francuskiego Instytut de recherche pour le développement (IRD, Instytutu Badań na rzecz Rozwoju) powiedział: „Gospodarki afrykańskie są słabe. Nie mogą dużo inwestować w naukę. To nie jest i nie może być priorytetem. Możliwości badawcze są zbyt słabe, aby tworzyć prawdziwe partnerstwa. Prawdziwe partnerstwo wymaga co najmniej dwóch partnerów”.

Szefowa działań Christa Janko, opierając się na własnych doświadczeniach w Vienna School of Clinical Research (VSCR) w Austrii, wyrażała się w sposób bardziej zachęcający: „Partnerstwo rzeczywiście funkcjonuje, gdy istnieją ku niemu dobre powody i motywacja po obu stronach” - powiedziała.

Janneh powiedział serwisowi CORDIS Wiadomości, że tego typu partnerstwa nie stwarzałyby groźby odnowienia afrykańskiej zależności od Europy. Jak zauważył, afrykańscy partnerzy byliby określani przez afrykańskich naukowców. Janneh uważa, że obecnie Afryka wzmacnia swoją dyplomację naukową. Ponieważ kontynent „koniecznie potrzebuje rewolucji naukowej”.

źródło : CORDIS FOCUS