Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

...

Projekt Bio Sapiens 

Projekt Bio Sapiens : odkrywanie tajemnic ludzkiego genomu.

Projekt ten nie ogranicza się do prac badawczych, jest w nim również
miejsce na działalność edukacyjną. Przeprowadzenie sekwencjonowania
ludzkiego genomu w 2003r słusznie okrzyknięto przełomowym osiągnięciem.


... transfer praw


Jednak dla wielu naukowców uzyskanie sekwencji naszego DNA było jedynie pierwszym etapem znacznie większego wyzwania, jakim jest zrozumienie zasad działania genomu. Zadanie to określane jest jako „adnotacja genomu” i obejmuje określanie funkcji każdego odcinka DNA. Jest to praca wymagająca precyzji. Nie wystarczy na przykład po prostu stwierdzić, że dana sekwencja koduje białko, należy również dokładnie zbadać strukturę i funkcję tego białka.

Cała ta praca generuje ogromną ilość różnych rodzajów danych, którymi trzeba zarządzać i które należy analizować w sposób spójny i uporządkowany - i tu jest miejsce dla bioinformatyki. Specjalnością badaczy pracujących w tej dziedzinie jest opracowywanie analizy danych, od struktur białkowych i wyników doświadczeń po statystyki dotyczące pacjentów. Opracowując te metody, bioinformatycy wykorzystują techniki i pojęcia wypracowane przez różnorodne dyscypliny naukowe, takie jak matematyka, biochemia, genetyka, fizyka i językoznawstwo.

Najlepszych specjalistów w tej dziedzinie zgromadzono w sieci doskonałości (NoE – network of excellence) BioSapiens, która jest finansowana z budżetu obszaru tematycznego „Nauki przyrodnicze, genomika i biotechnologie dla zdrowia człowieka” 6. PR.

Jednym z głównych osiągnięć projektu jest jak dotąd opracowanie nowych narzędzi bioinformatycznych i włączenie ich do istniejących systemów zarządzania danymi biologicznymi.

Narzędzia te zostały przetestowane i zweryfikowane przez naukowców na całym świecie w ramach międzynarodowego projektu „Encyclopedia of DNA Elements” (Encode), który został uruchomiony w 2003 r. przez amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH - National Institutes of Health). Początkowym celem projektu Encode było określenie funkcji 1% genomu.

Opublikowane wcześniej w 2007 roku wyniki fazy pilotażowej podważyły przyjętą teorię, że genom składa się z niewielkiej liczby aktywnych genów otoczonych ogromną ilością nieaktywnego, tzw. „śmieciowego” DNA. Badania wykazały coś wręcz przeciwnego — większa część DNA obecnego w naszych komórkach jest w pewien sposób aktywna, a wiele regionów naszego genomu, które wcześniej ignorowano jako bezużyteczne, ma funkcje regulacyjne. Zadaniem tych sekwencji regulacyjnych jest wydawanie naszym genom poleceń, kiedy i gdzie mają być aktywne. Ma to duże znaczenie dla badaczy zajmujących się zdrowiem, ponieważ wiele chorób jest skutkiem mutacji w sekwencjach regulacyjnych.

„Wyniki naszych badań ujawniają istotne zasady organizacji elementów funkcjonalnych ludzkiego genomu i wytyczają nowe perspektywy dla wszystkich zagadnień, od transkrypcji DNA po ewolucję ssaków” - skomentował partner projektu BioSapiens dr Ewan Birney z Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL - European Molecular Biology Laboratory), kierujący pracami z zakresu analizy danych. „W szczególności zyskaliśmy istotny wgląd w sekwencje DNA, które nie kodują białek. Dotychczas nasza wiedza na ich temat była bardzo ograniczona”.

Projekt BioSapiens potrwa jeszcze przez rok. W tym czasie badacze będą chcieli udoskonalić swoje narzędzia przed kolejnym etapem projektu Encode, skoncentrowanym na adnotacji pozostałych 99% ludzkiego genomu.

Jednakże projekt BioSapiens nie ogranicza się do prac badawczych, jest w nim również miejsce na działalność edukacyjną. „Istnieje rzeczywista potrzeba przeprowadzania szkoleń w dziedzinie bioinformatyki” - wyjaśnił koordynator ds. działań informacyjnych w projekcie BioSapiens profesor Alfonso Valencia z hiszpańskiego Centro Nacional de Investigaciones Oncológicas (CNIO, Krajowego Ośrodka Badań nad Rakiem). Już utworzyła się lista oczekujących na kursy, które przybliżają uczestnikom podstawowe pojęcia bioinformatyki i przygotowują ich do korzystania z narzędzi dostępnych w ich własnych badaniach.

Komisja Europejska wyraża się bardzo przychylnie o projekcie BioSapiens. Dr Frederick Marcus, urzędnik Komisji odpowiedzialny za ten projekt, powiedział w rozmowie z CORDIS Wiadomości: to „jeden z moich najlepszych projektów” i nazwał jego liderów „supergwiazdami”. Zdaniem dr. Marcusa sukces BioSapiens można przypisać doskonałej współpracy partnerów. Profesor Palencia potwierdza tę analizę zwracając uwagę, że w projekcie tym było o wiele więcej prawdziwie wspólnej pracy niż w jakimkolwiek innym, w którym do tej pory uczestniczył.

Tymczasem dla dr. Marcusa oczywiste jest aktualne znaczenie badań bioinformatycznych, które w 7. PR pozostaną istotnym zagadnieniem dla Komisji. „Bioinformatyka jest absolutnie niezbędnym elementem badań w dziedzinie zdrowia” - powiedział w wywiadzie dla CORDIS Wiadomości.

Na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez
CORDIS Wiadomości z urzędnikiem odpowiedzialnym
za projekt BioSapiens oraz z uczestnikami projektu.
Bliższe informacje są dostępne na stronie internetowej:

http://www.biosapiens.info

źródło : CORDIS FOCUS

http://www.biosapiens.info