Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
POLPANEL systemALTERPANEL systemPOLPANEL HCA systemOFERTA transferu technologii do podmiotów MŚP pod dotacje UEPrace badawczo-rozwojowe B+R i inne związane ... zobacz


Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło

HOMEOśrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - znak towarowy

Absorbery ciepła rodzaje typ zadania 

Espacenet - bazy danych


IP Marketplace - giełda praw


Spis wynalazków i praw


Albert Einstain - "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje sie jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie"

B+R ...

Prace badawczo-rozwojowe w PDF

2010 - B+R POLPANEL

2011 - B+R wdrożenia ALU-Therm

2013 - B+R gotowość TRL i GEKON

2017 - B+R podsumowanie system HCA

2018 - Nowy sprzęg paneli (spoon-click)

2018 - Projekt HCA - nowe systemy x 5

2018 - Projekt ART-RAM - nowe krosno

2018 - Projekty gotowe pod dotacje UE

2019 - Projekt Izery TOP udostępnienie

2019 - Projekt X - reaktywacja czołgu x


B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA

Prace badawczo-rozwojowe ... więcej

Decyzje


Systemy+


Spis licencji


Recykling ciepła


Wynalazki tytuły i opisy


Patenty oraz Prawa Ochronne


nowa GRUPA ZIELONY PANEL


Magazynowanie ENERGII cieplnej


PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie


TM - "HCA to czyste powietrze" i poprawa efektywności energetycznej budynku - znak towarowy SG ... więcej

TM i Znaki towarowe ...

Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA

słowne

TM znaki towarowe słowne i słowno-graficzne KRAMARZ POLSKA dotyczące głównego obszaru naszych prac badawczo-rozwojowych nad nowym produktem systemów POLPANEL, ALTERPANEL i HCA


graficzne

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Nota prawna ...

Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.

Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...


Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN Poland

... zobacz nasze inne profile ...

... zobacz również profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube


Projekty ...

Projekt ART-RAMInnowacja procesowa i produktowa - Projekt i System POLPANEL dla nowych technologii produkcji i zastosowań wielofunkcyjnych paneli grzewczo-chłodzących na potrzeby ogrzewania płaszczyznowego i absorpcji ciepła panelami aluminiowymi pod logiem, marką i oznaczeniem ALU-PANEL, ALU-Therm PANEL, ALU-Bed PANEL, Wielofunkcyjny panel grzewczo-chłodzący, Grupa innowacyjnych paneli ALU-Therm, Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący oraz dziesiątki innych do szczegółowego oznaczenia funkcji poszczególnych modułów paneli w zakresie technologiiHCA system grzewczo-chłodzący-absorbujący, stworzony dla zagospodarowania i wykorzystania wolnej energii ... więcej

MAGDALENA Ośrodek Innowacji KRAMARZ PL

DOMKI W GÓRACH IZERSKICH

POKOJE W GÓRACH IZERSKICH

NOCLEGI W GÓRACH IZERSKICH

Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH


Dobry Nocleg w GÓRACH IZERSKICH

Ośrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - "Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Innowacji, Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju - Domki, Pokoje, Noclegi i Apartamenty w Górach Izerskich ... więcej

Recepta na kryzys 


Jedyna sprawdzona recepta
i remedium na kryzys gospodarczy
to tylko inwestycje w nowe i rodzime technologie

bowiem tylko takie mogą być w przyszłości źródłem dużych
i poważnych wpływów budżetowych oraz dobrobytu mieszkańców naszego kraju

transfer technologii


To żadne ekonomiczne odkrycie a jedynie stwierdzenie oczywistych faktów wynikających z historii światowej gospodarki, która co do zasady w całości oparta jest na postępie technologicznym danego kraju wpływającym w ostatecznym rozrachunku na poziom dobrobytu jego mieszkańców.

Jeden z amerykańskich prezydentów określił i wytłumaczył to w sposób dosadny „Po pierwsze gospodarka głupcze po drugie gospodarka głupcze i po trzecie gospodarka głupcze” - co w skrócie oznacza, że bez postępu i inwestycji w nowe technologie nie da się uzdrowić i rozruszać żadnej gospodarki a tym samym zapewnić dobrobytu społeczeństwa.

Bardziej dosadnie, korzystając z tego pierwowzoru Bruksela i jej unijni urzędnicy stwierdzili po czasie, że dla Europy, która zamierza konkurować z USA w oparciu o swe plany i zamierzenia Strategii Lizbońskiej pasują słowa „Po pierwsze innowacje głupcze, po drugie innowacje głupcze i po trzecie innowacje głupcze”.

Strategia tych ostatnich w odróżnieniu od strategii USA różni się tym, że w USA rząd słowa zamieniał i zamienia w czyny a w Unii Europejskiej słowa pozostają tylko słowami i planami a rzadko czynami i faktami.

Unia Europejska wbrew swym planom i założeniem, nigdy nie dogoniła też i nie dogoni USA w tym wyścigu technologiczno-ekonomicznym bowiem USA musiałoby zatrzymać swój rozwój na minimum 10 lat i poczekać w tym czasie na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie rozwiniętej część UE oraz jej ubogich członków do których należy zaliczyć też nasz kraj.

Tymczasem Rząd USA aktualną pomoc finansową dla sektorów mogących ożywić gospodarkę uzależnia od wyłącznego wykorzystania surowców krajowych oraz myśli i technologii amerykańskich na co Unia ma zamiar zareagować protestem zamiast próbą identycznego i prawdopodobnie jedynego słusznego działania.

Nie od dziś wiadomo, że w społeczeństwach wysoko rozwiniętych poziom dobrobytu mieszkańców danego kraju mierzony jest ilością patentów przypadających na głowę mieszkańca zaś sam poziom i wysokość budżetu danego kraju zależy od wpływów z transferu myśli technicznej na rynki zewnętrzne co doskonale wyjaśnia dlaczego gospodarki USA, Japonii i innych krajów rozwiniętych a nawet Chin osiągają tak wysoki produkt krajowy brutto na głowę mieszkańca.

W samym tylko USA transfer technologii przynosi i stanowi 40 procent całości wpływów budżetowych a należy w tym i ich przypadku zauważyć, że z zasady sprzedawane są te technologie i ta myśl techniczna, która na ich rynku jest już stara bowiem nowa w ich prawidłowym pojęciu to jest taka, która nie była stosowana nigdy i nigdzie w świecie w odróżnieniu od pojęć definiowanych przez UE, że nowa to jest ta która nie była stosowana w świecie w ciągu ostatnich 5 lat.

Dlatego też tak My jak i inni sojusznicy USA mogą co najwyżej dostać i zakupić stary F 16 a nie istniejący i najnowszy niewidzialny myśliwiec bojowy Raptor. Podczas gdy chińczycy kupują i korzystają z najnowszych osiągnięć myśli europejskiej jak dla przykładu koleji przyszłości w postaci Magleva łączącego Szanghaj z odległym o 35 km. portem lotniczym, który to Maglev pokonuje tę trasę w 7 minut.

Tymczasem w Polsce, cytując z najnowszego i pierwszego „Raportu o kapitale intelektualnym Polski” że „Kapitał intelektualny Polski to ogół niematerialnych aktywów ludzi, przedsiębiorstw, społeczności, regionów i instytucji, które odpowiednio wykorzystane, mogą być źródłem obecnego i przyszłego dobrostanu kraju.” dowiadujemy się, że „musimy zrobić wszystko, by stworzyć najlepsze warunki dla wykorzystania kapitału wiedzy, energii i przedsiębiorczości Polaków.

Tenże sam raport, stwierdza, że wiedza starzeje się szybko a postęp technologiczny osiągnął tak zawrotne tempo, że nie jesteśmy w stanie za nią i nim nadążyć. Innymi słowy, raport wskazuje że nasz obecny rząd tak jak i wszystkie poprzednie „obudził się z ręką w nocniku” wobec wcześniejszych wyzwań, wzrostu oraz obecnych problemów kryzysu gospodarczego.

Nadto, z raportu możemy się też dowiedzieć, że dzieli nas przepaść od liderów światowej innowacyjności oraz że w Polsce w tej dziedzinie nastąpił w ostatnich latach regres, rekompensowany obecnie już tylko drogimi kampaniami reklamowymi w telewizji samego pojęcia INNOWACJI i funduszy z środków UE na nie.

Wystarczy zauważyć i porównać dane raportu już tylko w zakresie samych wniosków patentowych do WIPO gdzie Polska znalazła się na ostatnim miejscu w rankingu patentów poniżej O i dynamiką za lata 2003 - 2007 wynoszącą minus 33,8 %, podczas gdy Chiny za ten sam okres osiągnęły wzrost na poziomie plus 321,3 procent. Raport wskazuje też jak zwiększyć innowacyjność przedsiębiorstw tak by mogły one konkurować na globalnym rynku.

Raport dostępny na stronie Innowacyjna Gospodarka na GPW

Kapitał Intelektualny Polski w pdf.