Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
POLPANEL systemALTERPANEL systemPOLPANEL HCA systemOFERTA transferu technologii do podmiotów MŚP pod dotacje UEPrace badawczo-rozwojowe B+R i inne związane ... zobacz


Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło

HOMEOśrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - znak towarowy

Absorbery ciepła rodzaje typ zadania 

Espacenet - bazy danych


IP Marketplace - giełda praw


Spis wynalazków i praw


Albert Einstain - "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje sie jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie"

B+R ...

Prace badawczo-rozwojowe w PDF

2010 - B+R POLPANEL

2011 - B+R wdrożenia ALU-Therm

2013 - B+R gotowość TRL i GEKON

2017 - B+R podsumowanie system HCA

2018 - Nowy sprzęg paneli (spoon-click)

2018 - Projekt HCA - nowe systemy x 5

2018 - Projekt ART-RAM - nowe krosno

2018 - Projekty gotowe pod dotacje UE

2019 - Projekt Izery TOP udostępnienie

2019 - Projekt X - reaktywacja czołgu x


B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA

Prace badawczo-rozwojowe ... więcej

Decyzje


Systemy+


Spis licencji


Recykling ciepła


Wynalazki tytuły i opisy


Patenty oraz Prawa Ochronne


nowa GRUPA ZIELONY PANEL


Magazynowanie ENERGII cieplnej


PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie


TM - "HCA to czyste powietrze" i poprawa efektywności energetycznej budynku - znak towarowy SG ... więcej

TM i Znaki towarowe ...

Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA

słowne

TM znaki towarowe słowne i słowno-graficzne KRAMARZ POLSKA dotyczące głównego obszaru naszych prac badawczo-rozwojowych nad nowym produktem systemów POLPANEL, ALTERPANEL i HCA


graficzne

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Nota prawna ...

Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.

Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...


Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN Poland

... zobacz nasze inne profile ...

... zobacz również profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube


Projekty ...

Projekt ART-RAMInnowacja procesowa i produktowa - Projekt i System POLPANEL dla nowych technologii produkcji i zastosowań wielofunkcyjnych paneli grzewczo-chłodzących na potrzeby ogrzewania płaszczyznowego i absorpcji ciepła panelami aluminiowymi pod logiem, marką i oznaczeniem ALU-PANEL, ALU-Therm PANEL, ALU-Bed PANEL, Wielofunkcyjny panel grzewczo-chłodzący, Grupa innowacyjnych paneli ALU-Therm, Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący oraz dziesiątki innych do szczegółowego oznaczenia funkcji poszczególnych modułów paneli w zakresie technologiiHCA system grzewczo-chłodzący-absorbujący, stworzony dla zagospodarowania i wykorzystania wolnej energii ... więcej

MAGDALENA Ośrodek Innowacji KRAMARZ PL

DOMKI W GÓRACH IZERSKICH

POKOJE W GÓRACH IZERSKICH

NOCLEGI W GÓRACH IZERSKICH

Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH


Dobry Nocleg w GÓRACH IZERSKICH

Ośrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - "Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Innowacji, Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju - Domki, Pokoje, Noclegi i Apartamenty w Górach Izerskich ... więcej

Europejski system nawigacji satelitarnej Galileo 

... transfer nowej wiedzy do przedsiębiorstwEuropejski system
nawigacji satelitarnej GALILEO
finansowany będzie z środków publicznych.

UE zatwierdza dodatkowe fundusze publiczne na Galileo i EIT
Ministrowie UE porozumieli się w sprawie pełnego finansowaniaze środków Publicznych systemu satelitarnego Galileo oraz nowego Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT - European Institute of Innovation and Technology) w ramach uzgodnień dotyczących budżetu UE na 2008 r. wynoszącego 120 miliardów euro - zdaniem Komisji Galileo może generować miliardowe przychody.

Z powodu fiaska rozmów między przedsiębiorstwami zaangażowanymi w partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) odpowiedzialne za fazę uruchomienia Galileo, w dniu 23 listopada 2007 r. państwa członkowskie UE uzgodniły, że projekt będzie finansowany z budżetu Wspólnoty Europejskiej (WE).

Składający się z sieci 30 satelitów system nawigacji satelitarnej Galileo, który został opracowany jako konkurent dla amerykańskiego globalnego systemu pozycjonowania (GPS - Global positioning system), otrzyma dodatkowe 2,4 miliarda euro poza pierwotnie zaplanowanymi środkami. Około 1,6 miliarda euro będzie pochodziło z niewykorzystanych dopłat dla rolnictwa, a 400 milionów euro z budżetu przewidzianego na transport i badania przestrzeni kosmicznej w 7. PR. Pozostałą część kwoty pokryją środki z redystrybucji funduszy w budżecie.

„Prezydencja portugalska [Rady UE] z wielkim zadowoleniem przyjęła porozumienie osiągnięte w zeszły piątek pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, które pozwoli odblokować finansowanie dwóch inicjatyw mających fundamentalne znaczenie dla Europy — projektu Galileo, europejskiego systemu radiowej nawigacji satelitarnej oraz Europejskiego Instytutu Technologii” — powiedział Manuel Lobo Antunes, portugalski zastępca sekretarza stanu i do spraw europejskich.

Według Lobo Antunesa porozumienie pomiędzy 27 państwami członkowskimi UE było jedną z najbardziej skomplikowanych kwestii w programie prezydencji portugalskiej, a jednocześnie jednym z jej priorytetów.

Niemcy, które wnoszą największy wkład do budżetu UE, silnie sprzeciwiały się finansowaniu z niewykorzystanych dopłat dla rolnictwa, obawiając się precedensowej rezygnacji ze zwrotu niewykorzystanych pieniędzy na rolnictwo do państw płatników. Wątpliwości te istniały pomimo zapewnień, że będzie to „środek wyjątkowy”.

Plan uruchomienia systemu satelitarnego dzięki dodatkowemu zastrzykowi finansowemu ze środków publicznych został przedstawiony przez Komisję Europejską w czerwcu 2007 r. W październiku 2007 r. Parlament Europejski (PE) zagłosował za finansowaniem Galileo wyłącznie z budżetu WE.

Zdaniem Komisji Galileo może generować miliardowe przychody, zapewnić tysiące miejsc pracy i pomóc w utrzymaniu europejskich firm na najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego.

EIT kolejny sztandarowy projekt promowany przez przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso, również potrzebuje środków WE, jeśli ma zacząć funkcjonować. Ministrowie finansów dali zielone światło dla wyasygnowania 309 milionów euro z różnych istniejących rozdziałów budżetowych, aby nowy organ mógł rozpocząć działalność w 2008 r.

Przewodniczący Barroso z zadowoleniem zareagował na porozumienie budżetowe, stwierdzając, że te dwa projekty „będą wspierać innowacje, postęp technologiczny i konkurencyjność w całej UE”. Dodał też, że „jest to budżet dla Europy ukierunkowanej na osiąganie wyników”.

W sumie UE planuje wydać w 2008 roku 120,3 miliarda euro, co stanowi 0,96% jego produktu narodowego brutto.