Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "ALTERPANEL" - ALU system cassette-composite PANEL
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"

Europejski system nawigacji satelitarnej Galileo 

... transfer nowej wiedzy do przedsiębiorstwEuropejski system
nawigacji satelitarnej GALILEO
finansowany będzie z środków publicznych.

UE zatwierdza dodatkowe fundusze publiczne na Galileo i EIT
Ministrowie UE porozumieli się w sprawie pełnego finansowaniaze środków Publicznych systemu satelitarnego Galileo oraz nowego Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT - European Institute of Innovation and Technology) w ramach uzgodnień dotyczących budżetu UE na 2008 r. wynoszącego 120 miliardów euro - zdaniem Komisji Galileo może generować miliardowe przychody.

Z powodu fiaska rozmów między przedsiębiorstwami zaangażowanymi w partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) odpowiedzialne za fazę uruchomienia Galileo, w dniu 23 listopada 2007 r. państwa członkowskie UE uzgodniły, że projekt będzie finansowany z budżetu Wspólnoty Europejskiej (WE).

Składający się z sieci 30 satelitów system nawigacji satelitarnej Galileo, który został opracowany jako konkurent dla amerykańskiego globalnego systemu pozycjonowania (GPS - Global positioning system), otrzyma dodatkowe 2,4 miliarda euro poza pierwotnie zaplanowanymi środkami. Około 1,6 miliarda euro będzie pochodziło z niewykorzystanych dopłat dla rolnictwa, a 400 milionów euro z budżetu przewidzianego na transport i badania przestrzeni kosmicznej w 7. PR. Pozostałą część kwoty pokryją środki z redystrybucji funduszy w budżecie.

„Prezydencja portugalska [Rady UE] z wielkim zadowoleniem przyjęła porozumienie osiągnięte w zeszły piątek pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, które pozwoli odblokować finansowanie dwóch inicjatyw mających fundamentalne znaczenie dla Europy — projektu Galileo, europejskiego systemu radiowej nawigacji satelitarnej oraz Europejskiego Instytutu Technologii” — powiedział Manuel Lobo Antunes, portugalski zastępca sekretarza stanu i do spraw europejskich.

Według Lobo Antunesa porozumienie pomiędzy 27 państwami członkowskimi UE było jedną z najbardziej skomplikowanych kwestii w programie prezydencji portugalskiej, a jednocześnie jednym z jej priorytetów.

Niemcy, które wnoszą największy wkład do budżetu UE, silnie sprzeciwiały się finansowaniu z niewykorzystanych dopłat dla rolnictwa, obawiając się precedensowej rezygnacji ze zwrotu niewykorzystanych pieniędzy na rolnictwo do państw płatników. Wątpliwości te istniały pomimo zapewnień, że będzie to „środek wyjątkowy”.

Plan uruchomienia systemu satelitarnego dzięki dodatkowemu zastrzykowi finansowemu ze środków publicznych został przedstawiony przez Komisję Europejską w czerwcu 2007 r. W październiku 2007 r. Parlament Europejski (PE) zagłosował za finansowaniem Galileo wyłącznie z budżetu WE.

Zdaniem Komisji Galileo może generować miliardowe przychody, zapewnić tysiące miejsc pracy i pomóc w utrzymaniu europejskich firm na najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego.

EIT kolejny sztandarowy projekt promowany przez przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso, również potrzebuje środków WE, jeśli ma zacząć funkcjonować. Ministrowie finansów dali zielone światło dla wyasygnowania 309 milionów euro z różnych istniejących rozdziałów budżetowych, aby nowy organ mógł rozpocząć działalność w 2008 r.

Przewodniczący Barroso z zadowoleniem zareagował na porozumienie budżetowe, stwierdzając, że te dwa projekty „będą wspierać innowacje, postęp technologiczny i konkurencyjność w całej UE”. Dodał też, że „jest to budżet dla Europy ukierunkowanej na osiąganie wyników”.

W sumie UE planuje wydać w 2008 roku 120,3 miliarda euro, co stanowi 0,96% jego produktu narodowego brutto.