Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "ALTERPANEL" - ALU system cassette-composite PANEL
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"

Pakiet klimatyczny - przyjęty 

... transfer nowej wiedzy do przedsiębiorstw

Po jedenastu miesiącach intensywnych negocjacji
Parlament Europejski poparł pakiet projektów legislacyjnych, które umożliwią
osiągniecie ogólnych celów w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

UE chce ograniczyć do 2020 roku emisję gazów cieplarnianych
o 20%, zwiększyć udział źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym
do 20% oraz podnieść o 20% efektywność energetyczną.

Podczas sesji plenarnej, która odbyła się w Strasburgu, Francja, Parlament Europejski przyjął zdecydowaną większością głosów unijny pakiet klimatyczny. Parlamentarzyści przegłosowali sześć propozycji, które razem powinny umożliwić UE osiągnięcie swoich ambitnych celów obniżenia emisji gazów cieplarnianych o 20%, podniesienia wydajności energetycznej o 20% i zwiększenia udziału źródeł odnawialnych w systemie energetycznym UE do 20% - wszystko to do roku 2020. Pakiet zakreśla także plan UE, aby zobowiązać się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych o 30%, jeśli osiągnięte zostanie odpowiednie porozumienie międzynarodowe.

Uchwalone przez parlamentarzystów prawo ustala ambitniejszy Europejski System Handlu Emisjami Gazów Cieplarnianych (ETS), nakłada na nowe samochody ograniczenia emisyjne na poziomie 120g CO2 na kilometr i wyznacza ramy do budowy i obsługi maksymalnie 12 instalacji demonstracyjnych, korzystających z technologii zatrzymywania i przechowywania dwutlenku węgla (CCS). Parlament wyznaczył także wiążące cele krajowe dla każdego państwa członkowskiego, aby obniżyć emisje ze źródeł nieobjętych ETS (jak transport drogowy i wodny, usługi, budownictwo i rolnictwo) oraz znowelizował dyrektywę w sprawie jakości paliwa, aby zredukować skutki środowiskowe wydobycia, przetwarzania i spalania paliw silnikowych.

"Unijny pakiet energetyczno-klimatyczny jest częścią rozwiązania zarówno problemu kryzysu klimatycznego, jak i obecnego kryzysu gospodarczego i finansowego. Przedstawia "nowy zielony ład", który wzmocni konkurencyjność przemysłu unijnego w świecie coraz bardziej ograniczonym przez dwutlenek węgla" - powiedział Przewodniczący Komisji Europejskiej, José Manuel Barroso. "Przechodzenie na gospodarkę niskoemisyjną stworzy zachętę do innowacji, nowe możliwości dla przedsiębiorców oraz nowe stanowiska pracy przyjazne dla środowiska."

Wielu parlamentarzystów okrzyknęło tę umowę historyczną.

"Uchwalając dziś pakiet energetyczno-klimatyczny, Parlament Europejski wykonał historyczny krok w stronę zwalczania zmian klimatycznych, które grożą tym, że życie na naszej planecie stanie się nie do zniesienia" - powiedział po głosowaniu Joseph Daul, członek parlamentu i przewodniczący grupy EPP-ED. "Dzięki dzisiejszemu głosowaniu Parlamentu Europejskiego, Europa staje w pierwszym szeregu w walce o zachowanie środowiska i przyjmie rolę światowego lidera na tym polu podczas szczytu w Kopenhadze w 2009 r."

Co prawda wiele osób myślało już, że ustawa nie przejdzie. "Pakiet klimatyczny w kształcie, jaki otrzymał po dzisiejszym głosowaniu, nie spełnia oczekiwań Parlamentu Europejskiego i zdecydowanie brak w nim naukowego konsensusu w kwestii działań koniecznych do walki ze zmianami klimatu" - komentuje fiński członek parlamentu z frakcji zielonych, Satu Hassi, wiceprzewodniczący Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego.

Niemniej jednak, inni utrzymują, że przeprowadzenie pakietu przez proces legislacyjny jest dużym osiągnięciem. "Oczywiście chcielibyśmy posunąć się dalej, ale powinniśmy się cieszyć, że 27 państw członkowskich osiągnęło porozumienie" - zauważyła szwedzka liberał i członkini parlamentu Lena Ek. "Odrzucenie tego kompromisu nie jest żadną opcją, ponieważ zostawiłoby nas z pustymi rękoma w Kopenhadze."

Grupy zielonych także były przekonane, że ustawa powinna iść dalej - Greenpeace nawoływał UE, aby obniżyła emisje o co najmniej 30%. "Nauka mówi nam, że potrzebujemy co najmniej 30% i potrzebujemy ich tutaj, w Europie" - oświadczył dyrektor unijny Greenpeace ds. Polityki Klimatycznej i Energetycznej, Joris den Blanken. "Nie stać nas na to by wszystko było jak zwykle."

Na froncie badawczym, stowarzyszenie EuropaBio z zadowoleniem przyjęło głosowanie, twierdząc że dało ono przemysłowi biotechnologicznemu przewidywalne ramy biznesowe, w których można opracowywać zaawansowane biopaliwa. "Wyznaczenie dwuetapowego podejścia do progu emisji gazów cieplarnianych, wraz z zachętą do prac nad drugą generacją biopaliw, przyczyni się do zwiększenia wsparcia publicznego i zainteresowania sektora prywatnego inwestycjami w badania i rozwój w celu przyspieszenia opracowania i komercjalizacji biopaliw drugiej generacji albo bardziej zaawansowanych" - mówi przewodnicząca grupy zadaniowej EuropaBio ds. biopaliw, Kirsten Birkegaard.

Tymczasem przemysł motoryzacyjny prosi o pomoc w osiągnięciu celów wyznaczonych przez pakiet klimatyczny. "Ustawa wymaga od branży dalszych i dużych inwestycji w B+R [badania i rozwój] oraz nowych programów produktowych, aby osiągnąć cel krótkoterminowy" - czytamy w oświadczeniu grupy ACEA, zrzeszającej przedsiębiorstwa motoryzacyjne. "Ponadto długoterminowe progi CO2 wyznaczone przez UE będą wymagać technologicznych przełomów, nowej infrastruktury paliwowej oraz prędkiej odnowy floty samochodowej na europejskich drogach."

źródło : CORDIS

POBIERZ pełny tekst w pdf.