Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "ALTERPANEL" - ALU system cassette-composite PANEL
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"

Poszerzenie granic sztucznej inteligencji 

... transfer nowej wiedzy do przedsiębiorstw


Granice
sztucznej inteligencji.

Świat sztucznych systemów kognitywnych i maszynowego uczenia rozwija się w szybkim tempie, stając się istotnym wyzwaniem dla badań naukowych. Opracowano w tej dziedzinie nowe techniki, które zmienią nasze codzienne życie i pracę. Projekt SIMBAD (nie tylko cechy: modele analizy i poznania oparte na podobieństwie), finansowany ze środków unijnych na kwotę 1,65 mln EUR, sprawdza sposoby praktycznego wykorzystania tych badań.

SIMBAD ma na celu pełne opracowanie nowej technologii, która wyłania się w dziedzinie rozpoznawania wzorców i maszynowego uczenia oraz prowadzenie badań nad wykorzystaniem "informacji o podobieństwie" zamiast standardowego podejścia "opartego na cechach" - powiedział profesor Marcello Pelillo z Uniwersytetu Ca Foscari Venezia we Włoszech, koordynator naukowy projektu.

Ludzie stale budują złożone maszyny, takie jak roboty, do zaspakajania wielu swoich codziennych potrzeb - powiedział. Sztuczne systemy kognitywne (ACS) stają się obecnie ważnym międzynarodowym priorytetem badawczym, a Komisja Europejska w odpowiedzi na ten priorytet wybrała tę dziedzinę jako jeden z siedmiu kluczowych obszarów badawczych, w których Europa musi się rozwijać, aby stać się jednym ze światowych liderów technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) następnej generacji.

Owocne badania w tej dziedzinie przyczynią się do opracowania wielu narzędzi, które będą mieć ogromny wpływ społeczny i polityczny na UE - dodał. Sterowanie pojazdami, kontrola sieci komunikacyjnych, diagnostyka medyczna i interakcja człowiek-maszyna, to zaledwie kilka dziedzin, które będą czerpać profity. Ponadto pojawi się również wiele korzyści gospodarczych, które zwiększą konkurencyjność Europy.

"Wiele wysiłku wkładamy w opanowanie dwóch wielkoskalowych zastosowań obrazowania biomedycznego. Staramy się zapewnić efektywne i zaawansowane techniki, które mają wspomagać diagnozowanie raka nerkowokomórkowego i większość psychoz takich jak schizofrenia i zaburzenie dwubiegunowe" - wyjaśnia profesor Pelillo. "Tego typu problemów nie można rozwiązać za pomocą tradycyjnych technik maszynowego uczenia się z powodu trudności w znalezieniu odpowiednich opisów opartych na cechach."

Udane zastosowania badawcze udowodnią, że podejście przyjęte w projekcie SIMBAD doskonale nadaje się do zastosowania w biomedycynie, co będzie stanowić solidną podstawę dla kolejnych badań w tej dziedzinie - wyjaśnił. Zastosowanie technik rozpoznawania wzorców w medycynie i opiece zdrowotnej przyniesie olbrzymią poprawę opieki zdrowotnej w całej UE i otworzy wiele możliwości technologicznych dla sektora medycznego.

"Udane eksperymenty dowiodą praktycznego zastosowania naszego podejścia w biomedycynie, promując przez to dalsze badania w kierunku wyznaczonym przez projekt SIMBAD zarówno na płaszczyźnie metodologicznej jak i praktycznej" - zauważył profesor Pelillo. "To może otworzyć nowe możliwości w zarządzaniu profilaktyką zdrowotną, jak również przynieść zdecydowaną poprawę jakości i skuteczności naszych systemów opieki zdrowotnej" - powiedział. "Dziedzina rozpoznawania wzorców zajmuje się automatycznym wykrywaniem regularności danych za pomocą algorytmów komputerowych, które następnie są wykorzystywane do podejmowania działań, takich jak zaszeregowanie danych do różnych kategorii, mając na celu wyposażenie sztucznych systemów w zdolność doskonalenia ich własnych wyników w świetle zewnętrznych bodźców."

Sześciu partnerów z krajów europejskich (Włochy, Holandia, Portugalia, Szwajcaria i Wielka Brytania) bierze udział w projekcie SIMBAD - międzynarodowym konsorcjum, które odzwierciedla międzynarodowy charakter badań.

"Wiedzy i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia tych celów nie można zebrać na szczeblu lokalnym lub krajowym. Europejski wymiar projektu zapewnia masę krytyczną uzupełniającego się doświadczenia i specjalistycznej wiedzy naukowców, zwiększając przez to szanse na powodzenie" - powiedział profesor Pelillo. "Ponadto potencjalny wpływ tych badań wykracza daleko poza skalę kraju i UE skorzysta na przyjęciu aktywnej roli na światowej scenie sztucznych systemów kognitywnych, zdominowanej w znacznym stopniu przez USA."

Więcej informacji:

PROJEKT SIMBAD ... zapoznaj się z oficjalną stroną projektu