Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "X" budowy czołgu IV generacji
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"
Projekt "Innowacje dla wszystkich"

.........

Zmiany klimatu - raport syntetyczny 

... transfer nowej wiedzy do przedsiębiorstwZmiany klimatu

Raport syntetyczny na
temat globalnego ocieplenia

Potrzebujemy nowej etyki i zmiany nawyków

„Potrzebujemy nowej etyki, dzięki której każdy człowiek uświadomi sobie wagę wyzwania, przed którym stoimy, i by skutecznie mu sprostać, zacznie podejmować działania polegające na zmianie stylu życia, postaw i zachowania” - powiedział w Walencji, w Hiszpanii, dr Rajendra Pachauri, przewodniczący Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC - Intergovernmental Panel on Climate Change) z okazji opublikowania „Czwartego międzyrządowego sprawozdania oceniającego działania Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu — Zmiany klimatu 2007: Raport syntetyczny”.

W nowym raporcie podkreśla się fakt, że globalne ocieplenie może doprowadzić do gwałtownych lub nieodwracalnych skutków. Wśród nich wymienia się zanik pokryw lodowych i spowodowane tym podnoszenie się poziomu mórz, ginięcie gatunków, zmiany w prądach oceanicznych, co z kolei wpłynie na rybołówstwo, pochłanianie dwutlenku węgla (CO2) przez oceany i wegetację na lądzie.

Nawet bez topniejących pokryw lodowych nie da się już uniknąć wzrostu poziomu mórz wynikającego z rozszerzania cieplnego oceanów, ostrzegają autorzy raportu. „Jest to niezwykle poważne odkrycie, które wyraźnie pozwala stwierdzić, że przez nasze działania [...] już naraziliśmy świat na wzrost poziomu mórz spowodowany samym rozszerzaniem cieplnym” - powiedział dr Pachauri, zauważając, że jeśli wliczyć do tego topnienie tworów lodowych, „to wyraźnie widać, z jakiego rodzaju problemami będziemy prawdopodobnie mieć do czynienia”.

W raporcie zajęto się także zdarzeniami ekstremalnymi, takimi jak susze i burze, i stwierdzono, że na większości obszarów wzrosła częstotliwość obfitych opadów, ale jednocześnie coraz większe obszary dotyka susza.

Dr Pachauri zwrócił też uwagę na fakt, że „wpływ zmian klimatycznych nie będzie odczuwany jednakowo”. Przewiduje się, że w Afryce od 75 do 250 milionów ludzi będzie narażonych na stres związany z wodą, a plony z rolnictwa na terenach nienawadnianych mogłyby na niektórych obszarach ulec zmniejszeniu o 50%.

Niewesoło wygląda też sytuacja w Azji, gdzie prognozuje się zmniejszenie dostępności słodkiej wody, podczas gdy gęsto zaludnione obszary na wybrzeżach prawdopodobnie będą w większym stopniu narażone na zalewanie. Natomiast małym państwom wyspiarskim na całym świecie zagrażają powodzie, spiętrzone fale sztormowe, erozja i inne zjawiska groźne dla wybrzeży.

Jednak w raporcie znalazło się miejsce nie tylko dla smutku i zniechęcenia. „Na szczęście ludzkość ma w zasięgu ręki szereg rozwiązań” - skomentował dr Pachauri. Obejmują one polityki i instrumenty, które rządy mogą wprowadzać, żeby stwarzać zachęty dla łagodzenia skutków zmian klimatycznych oraz nowe technologie, które albo są obecnie dostępne, albo prawdopodobnie pojawią się na rynku w najbliższych dziesięcioleciach.

Szczególne znaczenie ma ustalenie skutecznego sygnału w postaci kosztu emisji dwutlenku węgla. „To jest ważne stwierdzenie” - stwierdził dr Pachauri. „Jeżeli chcemy działań, to oczywiście z dwutlenkiem węgla musi być związana cena, która spowoduje, że będziemy przechodzić na gospodarkę o niskiej emisji tego gazu”.

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Ban Ki-moon odwiedził niedawno Amazonię i Antarktykę, żeby samemu zobaczyć skutki zmian klimatycznych. Pochwalił pracę IPCC i określił najnowszy raport jako „treściwy i przyjazny dla użytkownika”.

„Przesłanie, które zwiera nie mogłoby być prostsze” - skomentował. „Groźba zmian klimatycznych jest realna, ale są konkretne i finansowo przystępne sposoby radzenia sobie z nią”. Sekretarz generalny wezwał rządy na całym świecie, aby podczas grudniowego spotkania w 2007 r. na Bali w Indonezji rozpoczęły prace zmierzające do opracowania nowych, kompleksowych rozwiązań przeciwdziałających zmianom klimatycznym. „Naukowcy już zrobili swoje, a teraz apeluję do przywódców politycznych, żeby wykonali swoją pracę i porozumieli się nie tylko w sprawie rozpoczęcia negocjacji, ale także zakończenia ich do 2009 r.” - powiedział. „Nie ma czasu do stracenia”.

Najnowsze sprawozdanie jest syntezą trzech sprawozdań wydanych wcześniej w 2007 r., analizujących naukowe podstawy zmian klimatu, skutki tych zmian i sposoby ich łagodzenia oraz dostosowywania się do nich. W opracowanie tych materiałów było zaangażowanych ponad 2 500 recenzentów specjalistycznych, 800 autorów współpracujących i 450 głównych autorów z ponad 130 krajów. Dr Pachauri podkreślił wyjątkowy charakter raportu, wskazując, że musi on zostać przyjęty i zatwierdzony przez wszystkie rządy, które są członkami IPCC.

źródło FOCUS