Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
POLPANEL systemALTERPANEL systemPOLPANEL HCA systemOFERTA transferu technologii do podmiotów MŚP pod dotacje UEPrace badawczo-rozwojowe B+R


Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło

HOMEOśrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - znak towarowy

Absorbery ciepła rodzaje typ zadania 

Espacenet - bazy danych


IP Marketplace - giełda praw


Spis wynalazków i praw


Albert Einstain - "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje sie jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie"

B+R ...

Prace badawczo-rozwojowe w PDF

2010 - B+R POLPANEL

2011 - B+R wdrożenia ALU-Therm

2013 - B+R gotowość TRL i GEKON

2017 - B+R podsumowanie system HCA

2018 - Nowy sprzęg paneli (spoon-click)

2018 - Projekt HCA - nowe systemy x 5

2018 - Projekt ART-RAM - nowe krosno

2018 - Projekty gotowe pod dotacje UE

2019 - Projekt Izery TOP udostępnienie

2019 - Projekt X - reaktywacja czołgu x


B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA

Prace badawczo-rozwojowe ... więcej

Decyzje


Systemy+


Spis licencji


Recykling ciepła


Wynalazki tytuły i opisy


Patenty oraz Prawa Ochronne


nowa GRUPA ZIELONY PANEL


Magazynowanie ENERGII cieplnej


PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie


TM - "HCA to czyste powietrze" i poprawa efektywności energetycznej budynku - znak towarowy SG ... więcej

TM i Znaki towarowe ...

Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA

słowne

TM znaki towarowe słowne i słowno-graficzne KRAMARZ POLSKA dotyczące głównego obszaru naszych prac badawczo-rozwojowych nad nowym produktem systemów POLPANEL, ALTERPANEL i HCA


graficzne

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Nota prawna ...

Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.

Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...


Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN Poland

... zobacz nasze inne profile ...

... zobacz również profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube


Projekty ...

Projekt ART-RAMInnowacja procesowa i produktowa - Projekt i System POLPANEL dla nowych technologii produkcji i zastosowań wielofunkcyjnych paneli grzewczo-chłodzących na potrzeby ogrzewania płaszczyznowego i absorpcji ciepła panelami aluminiowymi pod logiem, marką i oznaczeniem ALU-PANEL, ALU-Therm PANEL, ALU-Bed PANEL, Wielofunkcyjny panel grzewczo-chłodzący, Grupa innowacyjnych paneli ALU-Therm, Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący oraz dziesiątki innych do szczegółowego oznaczenia funkcji poszczególnych modułów paneli w zakresie technologiiHCA system grzewczo-chłodzący-absorbujący, stworzony dla zagospodarowania i wykorzystania wolnej energii ... więcej

MAGDALENA Ośrodek Innowacji KRAMARZ PL

DOMKI W GÓRACH IZERSKICH

POKOJE W GÓRACH IZERSKICH

NOCLEGI W GÓRACH IZERSKICH

Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH


Dobry Nocleg w GÓRACH IZERSKICH

Ośrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - "Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Innowacji, Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju - Domki, Pokoje, Noclegi i Apartamenty w Górach Izerskich ... więcej

Zmiany klimatu - raport syntetyczny 

... transfer nowej wiedzy do przedsiębiorstwZmiany klimatu

Raport syntetyczny na
temat globalnego ocieplenia

Potrzebujemy nowej etyki i zmiany nawyków

„Potrzebujemy nowej etyki, dzięki której każdy człowiek uświadomi sobie wagę wyzwania, przed którym stoimy, i by skutecznie mu sprostać, zacznie podejmować działania polegające na zmianie stylu życia, postaw i zachowania” - powiedział w Walencji, w Hiszpanii, dr Rajendra Pachauri, przewodniczący Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC - Intergovernmental Panel on Climate Change) z okazji opublikowania „Czwartego międzyrządowego sprawozdania oceniającego działania Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu — Zmiany klimatu 2007: Raport syntetyczny”.

W nowym raporcie podkreśla się fakt, że globalne ocieplenie może doprowadzić do gwałtownych lub nieodwracalnych skutków. Wśród nich wymienia się zanik pokryw lodowych i spowodowane tym podnoszenie się poziomu mórz, ginięcie gatunków, zmiany w prądach oceanicznych, co z kolei wpłynie na rybołówstwo, pochłanianie dwutlenku węgla (CO2) przez oceany i wegetację na lądzie.

Nawet bez topniejących pokryw lodowych nie da się już uniknąć wzrostu poziomu mórz wynikającego z rozszerzania cieplnego oceanów, ostrzegają autorzy raportu. „Jest to niezwykle poważne odkrycie, które wyraźnie pozwala stwierdzić, że przez nasze działania [...] już naraziliśmy świat na wzrost poziomu mórz spowodowany samym rozszerzaniem cieplnym” - powiedział dr Pachauri, zauważając, że jeśli wliczyć do tego topnienie tworów lodowych, „to wyraźnie widać, z jakiego rodzaju problemami będziemy prawdopodobnie mieć do czynienia”.

W raporcie zajęto się także zdarzeniami ekstremalnymi, takimi jak susze i burze, i stwierdzono, że na większości obszarów wzrosła częstotliwość obfitych opadów, ale jednocześnie coraz większe obszary dotyka susza.

Dr Pachauri zwrócił też uwagę na fakt, że „wpływ zmian klimatycznych nie będzie odczuwany jednakowo”. Przewiduje się, że w Afryce od 75 do 250 milionów ludzi będzie narażonych na stres związany z wodą, a plony z rolnictwa na terenach nienawadnianych mogłyby na niektórych obszarach ulec zmniejszeniu o 50%.

Niewesoło wygląda też sytuacja w Azji, gdzie prognozuje się zmniejszenie dostępności słodkiej wody, podczas gdy gęsto zaludnione obszary na wybrzeżach prawdopodobnie będą w większym stopniu narażone na zalewanie. Natomiast małym państwom wyspiarskim na całym świecie zagrażają powodzie, spiętrzone fale sztormowe, erozja i inne zjawiska groźne dla wybrzeży.

Jednak w raporcie znalazło się miejsce nie tylko dla smutku i zniechęcenia. „Na szczęście ludzkość ma w zasięgu ręki szereg rozwiązań” - skomentował dr Pachauri. Obejmują one polityki i instrumenty, które rządy mogą wprowadzać, żeby stwarzać zachęty dla łagodzenia skutków zmian klimatycznych oraz nowe technologie, które albo są obecnie dostępne, albo prawdopodobnie pojawią się na rynku w najbliższych dziesięcioleciach.

Szczególne znaczenie ma ustalenie skutecznego sygnału w postaci kosztu emisji dwutlenku węgla. „To jest ważne stwierdzenie” - stwierdził dr Pachauri. „Jeżeli chcemy działań, to oczywiście z dwutlenkiem węgla musi być związana cena, która spowoduje, że będziemy przechodzić na gospodarkę o niskiej emisji tego gazu”.

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Ban Ki-moon odwiedził niedawno Amazonię i Antarktykę, żeby samemu zobaczyć skutki zmian klimatycznych. Pochwalił pracę IPCC i określił najnowszy raport jako „treściwy i przyjazny dla użytkownika”.

„Przesłanie, które zwiera nie mogłoby być prostsze” - skomentował. „Groźba zmian klimatycznych jest realna, ale są konkretne i finansowo przystępne sposoby radzenia sobie z nią”. Sekretarz generalny wezwał rządy na całym świecie, aby podczas grudniowego spotkania w 2007 r. na Bali w Indonezji rozpoczęły prace zmierzające do opracowania nowych, kompleksowych rozwiązań przeciwdziałających zmianom klimatycznym. „Naukowcy już zrobili swoje, a teraz apeluję do przywódców politycznych, żeby wykonali swoją pracę i porozumieli się nie tylko w sprawie rozpoczęcia negocjacji, ale także zakończenia ich do 2009 r.” - powiedział. „Nie ma czasu do stracenia”.

Najnowsze sprawozdanie jest syntezą trzech sprawozdań wydanych wcześniej w 2007 r., analizujących naukowe podstawy zmian klimatu, skutki tych zmian i sposoby ich łagodzenia oraz dostosowywania się do nich. W opracowanie tych materiałów było zaangażowanych ponad 2 500 recenzentów specjalistycznych, 800 autorów współpracujących i 450 głównych autorów z ponad 130 krajów. Dr Pachauri podkreślił wyjątkowy charakter raportu, wskazując, że musi on zostać przyjęty i zatwierdzony przez wszystkie rządy, które są członkami IPCC.

źródło FOCUS