Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "ALTERPANEL" - ALU system cassette-composite PANEL
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"

Panelowe ogrzewanie ścienne 

PATENT PL193961 - PANEL-LIKE SKIRTING-TYPE ELECTRIC ROOM HEATER

Listwa jako moduł tworzy panel grzewczy zwłaszcza
ścienny do zastosowań użytkowych jako alternatywa ogrzewania
płaszczyznowego, niskotemperaturowego, czynnikiem grzewczym o temp.
od 20 do 30 stopni C co powoduje oszczędności w zużyciu energii na poziomie 50 %

Wynalazek wraz z innymi tworzy nowy rodzaj strefowego ogrzewania nadtynkowego
oraz moduł powtarzalny do budowy fasad aluminiowych odbierających ciepło z otoczenia


ogrzewanie podłogowe - panele

patent na sekwencyjne ogrzewanie ścian

inne >>>

TERMICZNA LISTWA PANELOWA

OPIS WYNALAZKU PL336019 - SPECIFICATION / DESCRIPTION OF THE INVENTION - PATENT NR 193961

OPIS PATENTOWY PL 193961 B1 - Uprawniony i twórca wynalazku: KRAMARZ JÓZEF, Dębica, POLSKA

Przedmiotem wynalazku jest termiczna listwa panelowa przeznaczona do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń.

Znane są na przykład z polskiego opisu patentowego numer 147 126 oraz z polskiego opisu wzoru użytkowego numer 53 039 elementy grzejne w postaci listwy i płyty, posiadające umieszczone wewnątrz elektryczne oporniki grzewcze połączone ze źródłem napięcia. Elementy takie nie dają możliwości chłodzenia pomieszczeń i nie spełniają swej roli w przypadku zaniku napięcia.

Istota wynalazku polega na tym, że wewnątrz listwy znajduje się kształtka rurowa przez którą przepływa medium, ogrzewane lub chłodzone za pomocą zewnętrznego źródła energii cieplnej.

Korzystnie jest jeżeli listwę stanowią dwie płyty, z których jedna jest płytą termicznie izolacyjną a druga przewodzącą ciepło, a kształtka rurowa styka się bezpośrednio z przewodzącą ciepło płytą.

Dzięki takiemu rozwiązaniu w zależności od temperatury przepływającego medium, listwa stanowi płytę grzewczą lub chłodniczą.

Fakt zastosowania płyty izolacyjnej termicznie ogranicza przepływ ciepła zarówno z pomieszczenia na zewnątrz jak i z zewnątrz do pomieszczenia, natomiast bezpośredni kontakt kształtki z płytą przewodzącą ciepło, umożliwia łatwą wymianę ciepła między przepływającym medium a płytą przewodzącą ciepło.

Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania uwidoczniony jest na rysunku, na którym Fig.1 przedstawia listwę w przekroju pionowym, Fig.2 - przekrój listwy według lini AA, Fig.3, 4, 5, 6 - przykłady wykonania kształtek, a Fig.7 - zestaw umocowanych na ścianie trzech listew których kształtki rurowe połączone są ze sobą oraz z pompą i zewnętrznym źródłem energii cieplnej.

Kształtka 1, w której płynie grzewcze lub chłodzące medium 2, umieszczona jest w płycie 3 i styka się bezpośrednio z przewodzącą ciepło płytą 4. Końcówki 5 kształtek 1 połączone są poprzez pompę 7 ze źródłem energii cieplnej 8 za pośrednictwem rurowych przewodów zasilających 9. W przypadku zastosowania większej ilości listew, część końcówek 5 połączona jest między sobą - tak jak pokazano na Fig.7. Listwę mocuje się płytą izolacyjną do ściany przez co płyta przewodząca ciepło usytuowana jest od strony pomieszczenia. Energia cieplna może być przekazywana do medium 2 na przykład z pieca węglowego, gazowego, lub elektrycznego albo agregatu chłodniczego. Zasilające przewody 9 mogą być również podłączone, z pominięciem lub nie, źródła energii cieplnej 8, do ujęcia gorącej lub zimnej wody.

Listwami według wynalazku można wykładać całe powierzchnie ścian lub ich części, w zależności od wymogów cieplnych stawianych przez użytkowników pomieszczeń.

ZASTRZEŻENIA PATENTOWE - PATENTS CLAIMS / PATENTS - RESTRICTIONS

1. Termiczna listwa panelowa, znamienna tym, że wewnątrz listwy znajduje się rurowa kształtka (1) przez którą przepływa medium (2) ogrzewane lub chłodzone za pomocą zewnętrznego źródła energii cieplnej.

2. Termiczna listwa według zastrz.1, znamienna tym, że stanowią ją dwie płyty, z których płyta (3) jest płytą termicznie izolacyjną, a płyta (4) jest płytą przewodzącą ciepło, a kształtka rurowa (1) styka się bezpośrednio z przewodzącą ciepło płytą (4).

RYSUNKI - DRAWINGS (zobacz w wersji kompletnej w formacie PDF)

OPIS PATENTOWY PL w wersji pdf. ...

... PATENT NR 193961


aktywne PATENTY KRAMARZ POLSKA pod dotacje unijne ... więcej