Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
POLPANEL systemALTERPANEL systemPOLPANEL HCA systemOFERTA transferu technologii do podmiotów MŚP pod dotacje UENiskoemisyjne technologie i systemy grzewcze - Prace badawczo-rozwojowe B+R


Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło

Absorbery ciepła rodzaje typ zadania 

Espacenet - bazy danych


IP Marketplace - giełda praw


Spis wynalazków i praw


Albert Einstain - "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje sie jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie"

B+R ...

Prace badawczo-rozwojowe w PDF

2010 - B+R POLPANEL

2011 - B+R wdrożenia ALU-Therm

2013 - B+R gotowość TRL i GEKON

2017 - B+R podsumowanie system HCA

2018 - Nowy sprzęg paneli (spoon-click)

2018 - Projekt HCA - nowe systemy x 5

2018 - Projekt ART-RAM - nowe krosno

2018 - Projekty gotowe pod dotacje UE

2019 - Projekt Izery TOP udostępnienie

2019 - Projekt X - reaktywacja czołgu x


B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA

Prace badawczo-rozwojowe ... więcej

Decyzje


Systemy+


Spis licencji


Recykling ciepła


Wynalazki tytuły i opisy


Patenty oraz Prawa Ochronne


nowa GRUPA ZIELONY PANEL


Magazynowanie ENERGII cieplnej


PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie


TM - "HCA to czyste powietrze" i poprawa efektywności energetycznej budynku - znak towarowy SG ... więcej

TM i Znaki towarowe ...

Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA

słowne

TM znaki towarowe słowne i słowno-graficzne KRAMARZ POLSKA dotyczące głównego obszaru naszych prac badawczo-rozwojowych nad nowym produktem systemów POLPANEL, ALTERPANEL i HCA


graficzne

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Filmy w sieci ...

HCA

Prototyping

New generation tank X

Licencje Kramarz Polska

Znaki towarowe Kramarz Polska

Wynalazki i Patenty Kramarz Polska

Wzory Przemysłowe Kramarz Polska

Wieszaki wielofunkcyjne systemu HCA

Słowno-graficzne oznaczenie prac B+R

Opisy ochronne wzorów przemysłowych

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Nota prawna ...

Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.

Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...


Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN Poland

... zobacz nasze inne profile ...

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube


Projekty ...

Projekt ART-RAMInnowacja procesowa i produktowa - Projekt i System POLPANEL dla nowych technologii produkcji i zastosowań wielofunkcyjnych paneli grzewczo-chłodzących na potrzeby ogrzewania płaszczyznowego i absorpcji ciepła panelami aluminiowymi pod logiem, marką i oznaczeniem ALU-PANEL, ALU-Therm PANEL, ALU-Bed PANEL, Wielofunkcyjny panel grzewczo-chłodzący, Grupa innowacyjnych paneli ALU-Therm, Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący oraz dziesiątki innych do szczegółowego oznaczenia funkcji poszczególnych modułów paneli w zakresie technologiiHCA system grzewczo-chłodzący-absorbujący, stworzony dla zagospodarowania i wykorzystania wolnej energii ... więcejPatenty Kramarz Polska ... więcej

MAGDALENA Ośrodek Innowacji KRAMARZ PL

DOMKI W GÓRACH IZERSKICH

POKOJE W GÓRACH IZERSKICH

NOCLEGI W GÓRACH IZERSKICH

Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH


Ośrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - "Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Innowacji, Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju - Domki, Pokoje, Noclegi i Apartamenty w Górach Izerskich ... więcej

Najnowsza Playlista ...

zobacz na YouTube.....

Eko-recykling 

Jak Unia postrzega recykling
odpadów biodegradowalnych w tym
znaczący w nich udział odpadów organicznych.

Stworzony w tym celu projekt BLES ma na celu wspieranie
transferu innowacji w europejskim sektorze gospodarki odpadami
oraz szkolenia online młodych pracowników dla nowej kadry zarządzającej
gospodarką, wykorzystaniem i przetworzeniem odpadów w procesach biodegradacji.

Wykorzystaj swą szansę w oparciu o stworzone przez nas technologie recyklingu odpadów oraz projekt BLES

Recykling odpadów biodegradowalnych poprawia się dzięki projektowi pt. "Nauczanie komplementarne w zakresie nauki o środowisku" (BLES), który finansowany jest ze środków unijnych. Dobre wyniki odnotowano na maltańskiej wyspie Gozo. Projekt BLES ma na celu wspieranie transferu innowacji w europejskim sektorze gospodarki odpadami.

Transfer jest możliwy dzięki wyjątkowej koncepcji "nauczania komplementarnego", które łączy model nauczania przez Internet z bezpośrednimi spotkaniami w państwach uczestniczących. Ku pewnemu zaskoczeniu, znakomite wyniki osiąga instytucja kulturalna (Ośrodek sztuki i rzemiosła Wistin Camilleri Gozo), biorąca udział w projekcie BLES.

Każdego roku Europa produkuje około 1,3 miliarda ton odpadów, z czego 150 mln ton to odpady organiczne. Większość odpadów organicznych na świecie jest po prostu wyrzucana na wysypisko bez przetwarzania, co skutkuje potężnymi ilościami metanu (uważanego za sprawcę zmian klimatycznych). Odpady organiczne mają przecież olbrzymi potencjał biodegradacyjny i mogą być efektywniej wykorzystywane do produkcji energii. Projekt BLES podjął się wzniosłej misji edukowania Europy na temat tych korzyści. Finansowany przez Unię Europejską, w części opiera się na istniejących projektach i ich wynikach, w szczególności na projektach pod nazwą European RecyOccupation Profile oraz Europejski Asystent Sektora Odpadów (EUWAS).

W czasie udziału w programie RecyOccupation, Ośrodek Sztuki i Rękodzielnictwa Wistin Camilleri Gozo (GCAC) zapewnił recykling odpadów i opracował nowe produkty biodegradowalne, które można wykorzystywać do wytwarzania produktów rzemieślniczych oraz materiałów opakowaniowych. Odpady nie tylko zostały poddane recyklingowi, ale również przyczyniły się do stworzenia miejsc pracy - jak informują członkowie zespołu.

Giovanna Debono, minister Gozo zauważyła: "oryginalna sztuka i rękodzielnictwo Gozo tworzą część niepowtarzalnej kultury o długoletniej tradycji. Zatem niezwykle ważne jest stałe wspieranie tego sektora i wspomaganie go tak, aby rozkwitał i nie zatracił się z czasem. W ten sposób zapewnimy holistyczny i zrównoważony rozwój, dbając o postęp w naszej społeczności bez utraty ważnych cech środowiskowych, kulturowych i historycznych."

Obecnie GCAC przystępuje do drugiego etapu projektu BLES, który ma zapewnić szkolenie online pracowników z branży gospodarki odpadami. Kurs "Eko-recykling - przetwarzanie odpadów biodegradowlanych" ma na celu w szczególności wykorzystanie potencjalnych źródeł odpadów biodegradowalnych.

GCAC otrzymał już zgłoszenia od 33 uczniów szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w szkoleniu. W ramach nauki przez Internet oraz wsparcia szkoleniowego w GCAC, uczestnicy zdobędą świadectwa, które ostatecznie pomogą im w ubieganiu się o stanowiska pracy w tej branży.

Dzięki BLES, pracownicy zarządzający frakcjami odpadów organicznych mogą teraz zdobyć nowe kwalifikacje. Ostatecznie projekt ma stworzyć jednolity poziom szkolenia we wszystkich państwach europejskich i przeprowadzić jego ewaluację. Na dzień dzisiejszy, poziomy kwalifikacji znacznie się różnią między poszczególnymi krajami europejskimi.

Źródło : CORDIS

Więcej informacji: BLES